Wartość polskiego rynku e-commerce wynosi 100 mld zł. 77% użytkowników Internetu w 2021 roku zdeklarowało się, że zrobiło zakupy online. Dane zdecydowanie zachęcają do otwarcia sklepu internetowego. Czy można stworzyć własne miejsce do e-handlu w zaledwie kilka minut?

W Droplo wszystko jest możliwe. Z pomocą przychodzi Droplo Express, czyli przełomowa usługa na rynku e-commerce, która umożliwia szybkie i łatwe utworzenie sklepu online. Sprawdź, jakie to proste!Ile trwa i kosztuje założenie sklepu internetowego?


W obecnych czasach coraz więcej osób przenosi swój biznes stacjonarny do Internetu. Wiele osób marzy o własnym sklepie online, jednak takie przedsięwzięcie wymaga czasu i wiedzy specjalistów np. programisty, grafika, copywritera. Ile trwa stworzenie sklepu internetowego od podstaw? Zdaniem agencji od 5 do 30 dni, a wszystko zależy od specyfiki sklepu, przygotowanych treści, ilości podstron, stopnia trudności zastosowanych rozwiązań. Cena przestrzeni online do sprzedaży również się waha. To 4000 – 8000 zł za standardowy projekt.


Takie wiadomości mogą przygasić entuzjazm początkujących przedsiębiorców. Wysokie koszty i długi czas oczekiwania na samym początku biznesu, gdy jeszcze sklep nie generuje żadnych zysków to bariera, którą nie każdy potrafi pokonać. Czy można mieć sklep szybko i tanio? Oczywiście, że tak.

Posiadając konto w Droplo założysz sklep w kilkanaście minut bez dodatkowych kosztów za usługę specjalistów. W Droplo Express to Ty jesteś ekspertem od swojej strony internetowej – sklepu online. Panel administracyjny dla sprzedawcy jest przejrzysty i bardzo prosty w obsłudze.Możliwości Droplo – hurtownie i własny sklep


Droplo to platforma B2B, łączy Dostawców – Hurtownie i Sprzedawców. Utworzenie konta w Droplo to szybki proces, który zapewnia dostęp do tysiąca produktów po atrakcyjnych cenach oferowanych przez hurtownie, które szybko można przenieść do swojego kanału sprzedaży (e-sklepu, Allegro lub Droplo Express). Platforma w większości przypadków umożliwia współpracę Sprzedawcy z Dostawcą w dropshippingu.

To model logistycznego zarządzania sprzedażą, w którym wysyłką towaru zajmuje się hurtownia, a pozyskaniem klientów i zaoferowaniem asortymentu – sprzedawca. Dropshipping jest świetnym rozwiązaniem przede wszystkim na początku e-biznesu. Umożliwia sprzedaż bez posiadania wysokiego kapitału początkowego. Sprzedawca opłaca towar dopiero po zakupie i zapłacie na konto przez kupującego.


Z platformą możesz jeszcze więcej, a mianowicie stworzyć sklep internetowy w niecałą godzinę. Nie musisz być programistą i grafikiem, aby cieszyć się własnym miejscem w sieci. Wystarczy w głównym panelu administracyjnym Droplo przejść do listy kanałów sprzedażowych i zintegrować konto z Droplo Express. Następnie dzieli Cię tylko 5 kroków, aby zaskoczyć wszystkich atrakcyjnym sklepem internetowym, gotowym w kilka minut!

Krok 1 - Ustawienia


Zacznij od ustawień podstawowych, czyli uzupełnienia najważniejszych informacji o firmie: adres e-mail sklepu, nazwa firmy, NIP, REGON, adres siedziby, telefon kontaktowy. W tym miejscu należy również określić najważniejsze dane dotyczące zarządzania sklepem (tytuł strony sklepu, opis strony głównej, minimalną wartość brutto zamówienia, możliwość wystawiania FV) oraz statystyk zewnętrznych (Google Ads, Google Tag Manager, Facebook Pixel, Facebook Messenger).


Chcąc założyć sklep w Droplo Express, sprzedający musi wybrać nazwę domeny lub wpisać własną, wolną. W ustawieniach masz możliwość tworzenia wiadomości dla kupujących zgodnie z etapem dokonywania zakupu i przygotowywaniem wysyłki. To również miejsce na szybką konfigurację przestrzeni związanej z polecanymi produktami (liczba rzeczy, tryb, czas i szybkość prezentacji). Po wypełnieniu pustych miejsc, należy zapisać dane. Uzupełnienie zakładki „Ustawienia” to podstawa w tworzeniu przemyślanego i w pełni funkcjonalnego sklepu internetowego.Krok 2 - Zamówienia


Zamówienia to nie wyłącznie podstrony, na których sprzedający ma dostęp do listy zakupionych towarów, ale również wszystko, co związane z płatnościami i wysyłką. To miejsce, w którym można skonfigurować wysyłkę z dostawą do domu lub paczkomatu – ustawić reguły oraz ceny, a także włączyć lub wyłączyć wybraną opcję.


W zakładce „zamówienia” ustawisz również formę płatności, numer oraz nazwę konta, a także podasz najważniejsze dane niezbędne do weryfikacji przez pośrednika płatności. Poza tym Droplo Express umożliwia błyskawiczne wystawianie faktur oraz otrzymywanie wiadomości ze sklepu. Dokonanie zamówienia oraz sfinansowanie zakupu dzięki usłudze jest przystępne dla każdego.Krok 3 - Rabaty


Sklep postawiony na platformie ma ogromne możliwości, które zachęcają klientów do zakupów. W zamówieniach możesz tworzyć specjalne rabaty, zwiększające atrakcyjność Twojej oferty. Kreacja reguł oraz kuponów rabatowych zajmuje zaledwie 5 minut, a może stanowić doskonałą strategię marketingową.


Reguły rabatowe – opcja umożliwia ustawienie nazwy akcji, warunków udzielania rabatu, czasu trwania promocji, konfiguracji rabatu i objętych nią produktów. Kupony rabatowe – wariant pozwala stworzyć atrakcyjny kupon dla klientów, w którym znajdują się najważniejsze informacje dotyczące zakresu promocji oraz możliwości rabatowych kuponu. Rabaty bardzo często zwiększają szansę sprzedaży produktów. Taka opcja umożliwia większe zyski dla sprzedawcy.Krok 4 - Produkty


W kolejnym kroku sprzedający może w szybki sposób dodawać i wyszukiwać produkty. Łatwo zatowarować sklep online, uzupełniając podstawowe dane takie jak: nazwa i status produktu, ilość sztuk, czas realizacji, ceny, zdjęcia, opisy, parametry i warianty. Istnieje również możliwość zarządzania zaawansowanymi parametrami, do których należy określenie: wagi, modelu, producenta, kodu kreskowego, gwarancji i jednostki miary. W Droplo Express zaprezentujesz swoje produkty najlepiej, jak to tylko możliwe.


Krok 5 - Zarządzanie wyglądem


Ostatnim krokiem utworzenia własnego sklepu online jest kreacja ogólnego wyglądu. Oczywiście można przejść przez ten etap bez większych zmian – błyskawicznie. Jednak można również zarządzać wyglądem – kreatywnie. To tutaj mamy możliwość ogromnego wyboru, aby każdy detal tworzył spójną całość z wymarzoną koncepcją. Co można zmieniać w Droplo Express?


Przede wszystkim ogólny wygląd strony: kolory, układ kart produktu, kształty, czcionki i logo.

W tym miejscu należy uzupełnić treścią strony informacyjne takie jak:

  • kontakt,
  • polityka prywatności,
  • regulamin oraz jeśli tego chcemy pasek informacyjny cookies,
  • język korzyści oraz copyright.

To od Ciebie zależy, jak ostatecznie będzie wyglądał Twój sklep w Internecie.Wybierz odpowiednią hurtownie i sprzedawaj!


Masz już postawiony sklep internetowy? To doskonały czas, aby stworzyć wyjątkową ofertę dla swoich potencjalnych Klientów. Jeżeli posiadasz konto w Droplo, wystarczy przejrzeć produkty dostępnych hurtowni na platformie e-commerce i wybrać dostawcę lub dostawców, z którymi nawiążesz kontakt oraz podejmiesz współpracę.
To, co sprawia, że sprzedaż z Droplo jest niezwykle przyjemna, to możliwość szybkiego wyeksportowania produktów do własnego sklepu online. Tysiące towarów może pojawić się na wirtualnych, sklepowych półkach za pomocą kilku kliknięć. Usługa oferuje możliwość natychmiastowej sprzedaży!Dlaczego warto założyć konto w Droplo Express?


Droplo Express to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy posiadają konto w Droplo oraz marzą o własnym sklepie internetowym. To opcja dla niecierpliwych, ale profesjonalnych sprzedawców. Usługa proponuje swoim klientom przełomowy sklep internetowy, gotowy w kilka minut! Jeżeli planujesz sprzedaż w modelu dropshipping to Droplo Express jest również dla Ciebie. Możesz zaoferować swoim Klientom miliony gotowych artykułów od producentów i hurtowni z całej Europy.


Na głównej stronie usługi od Droplo, sprzedający znajdzie wyraźne statystyki dotyczące sprzedaży w ostatnich miesiącach. To dodatkowy atut sklepu założonego w krótkim czasie, który pozwala na bieżąco kontrolować sprzedaż. Droplo Express to usługa doceniana przez wielu sprzedawców. Stwórz swój własny sklep internetowy i realizuj plany biznesowe szybko oraz efektywnie.