Pomoc

Jak to działa?

By aktywować danego dostawcę kliknij "Wybieram dostawcę" przy konkretnej hurtowni w panelu podglądu wszystkich dostawców. Na stronie dostawcy kliknij przycisk "Aktywuj ofertę tego dostawcy" w prawym górnym rogu.

Następnie wybierz jakie parametry produktów od tego dostawcy mają być automatycznie synchronizowane.

Narzuty i automatyczny eksport produktów

Na kolejnym etapie konfiguracji określ czy chcesz ustawić narzut cen na wszystkie produkty dostawcy i jaka ma być jego wartość. To samo tyczy się stanów magazynowych. Następnie zdecyduj czy produkty mają być automatycznie eksportowane do Twojego kanału sprzedaży.

Jeśli tak, określ do których platform i kont sklepowych mają trafić oraz zarządź czy eksportowane mają być tylko produkty ze zdjęciami lub powiązaną kategorią.

Podsumowanie

Na kolejnym etapie wyświetli Ci się podsumowanie podstawowej konfiguracji oraz wybranych przez Ciebie opcji integracji i automatyzacji. Jeśli wszystkie dane się zgadzają, kliknij "Aktywuj ofertę", wówczas pojawi się komunikat potwierdzający pomyślną integrację z dostawcą. Kliknij "Przejdź do listy produktów". Trafisz do zakładki "Produkty" z włączonym filtrem tylko dla aktywowanego dostawcy.

Słownik pojęć

Automatyczne eksportowanie produktów - Opcja dostępna przy dodawaniu dostawcy lub w ustawieniach sklepu - skorzystaj z niej, jeśli chcesz, by wszystkie produkty dostawcy w droplo lub wszystkie produkty stworzonych przez Ciebie grup warunków, automatycznie trafiały do Twojego kanału sprzedaży.

FeedManager - Unikalna funkcjonalność aplikacji droplo, która daje możliwość dodania i zintegrowania dowolnego dostawcy z zewnątrz, jeśli tylko udostępni on na tę potrzebę swoją ofertę w pliku XML.

Globalny narzut - Narzut, który jest zastosowany do wszystkich produktów ogółem lub od danego dostawcy, z wyłączeniem grup warunków narzutów.

Narzut cen - Stosunek zysku ze sprzedaży do ceny hurtowej produktu.

Narzut stanów magazynowych - Ustalona przez Ciebie modyfikacja stanów magazynowych produktów. Możesz ustawić ją jako wartość ujemną (np. - 100, kiedy chcesz zawsze zachować taką ilość produktów w magazynie) lub dodatnią (np. + 100, kiedy wiesz, że w razie potrzeby Twój dostawca bez problemu zapewni Ci większą ilość towaru).