Pomoc

Integracja z Allegro - ustawienia

By przejść do ustawień integracji najedź kursorem na pole "Allegro" w menu po lewej stronie na liście zintegrowanych kanałów sprzedaży. Rozwinie Ci się lista dostępnych możliwości - przejdź do "Ustawienia".

Ustawienia podstawowe

W tej sekcji możesz zarządzać następującymi parametrami: domyślna jednostka, czas realizacji, czas trwania oferty, rodzaj wystawianych faktur, autowznawianie, stan produktu, dostawa z Polski, dodatkowe płatne opcje (pogrubienie, podświetlenie, wyróżnienie, pakiet promowania, oferta promowana na stronie kategorii). Możesz uzupełnić też dodatkowe informacje o dostawie.

Publikacja ofert

W tej sekcji możesz określać ustawienia dla następujących opcji:

  • automatyczne grupowanie - włącz, jeśli chcesz, by oferty, które powstały z wariantów zostały automatycznie połączone w grupę wariantową,
  • naprawianie nazw produktów - włącz, jeśli chcesz, by nazwy aukcji były automatycznie dostosowywane do wymogów Allegro (np. pod względem długości),
  • opłata za utrzymanie ofert - włącz, jeśli chcesz uniknąć opłaty za aukcje, na których przez ostatnie 365 dni nie doszło do zakupu. Droplo automatycznie wykryje, które aukcje dobiegają końca, wyłączy je i włączy ponownie,
  • uzupełnienie brakujących wymaganych parametrów - włącz, jeśli sugestie pobrane na podstawie kodu EAN nie zawierają wszystkich wymaganych parametrów - zostaną one pobrane z produktu (jeśli są w nim zapisane).

Szablony aukcji

W tej sekcji możesz tworzyć i edytować szablony aukcji oraz ustawiać, który jest domyślnym. W tym celu kliknij w "Przykładowy szablon" lub w przycisk "Dodaj szablon".

Podczas edycji szablonu możesz dodawać i usuwać sekcje oraz określać ich rodzaj na podstawie ikon: tekst, obraz, tekst + obraz, obraz + tekst lub obraz + obraz. Daną sekcję możesz zduplikować lub usunąć.

Do sekcji zawierającej tekst możesz dołączyć znaczniki, na podstawie których dany parametr produktu zostanie automatycznie pobrany z opisu w Droplo (np. ${PRODUCT_NAME} do nazwy produktu). Kliknij w przycisk "Dodaj znacznik" nad tekstem, by wybrać znacznik odpowiedniego parametru.

Synchronizacja

W tej sekcji możesz określić, jakie parametry produktów mają podlegać synchronizacji i samodzielnie ją przeprowadzić.

Stany magazynowe - włącz, jeśli chcesz, by stany magazynowe w aukcjach na Allegro były aktualizowane na podstawie stanów magazynowych produktów w Droplo.

Ceny - włącz, jeśli chcesz, by ceny w aukcjach na Allegro były aktualizowane na podstawie cen produktów w Droplo.

Status produktu - włącz, jeśli chcesz by aukcje z produktami, których status zmienił się w Allegro na "nieaktywny" były automatycznie wyłączane.