Pomoc

Zmiana hasła

1
Po rejestracji i zalogowaniu się powita Cię komunikat dotyczący zmiany hasła do Twojego profilu.

Strona główna

2
Po zmianie hasła trafisz na stronę główną. Znajdziesz na niej szczegóły Twojego planu abonamentowego i możliwość jego zmiany, a także czteropunktową, ramową instrukcję obsługi aplikacji droplo.

Integracja z kanałem sprzedaży

3
Korzystanie z aplikacji rozpocznij od zainstalowania integracji z Twoim kanałem sprzedaży. Kliknij przycisk "Przejdź do listy kanałów sprzedaży" w pierwszym punkcie, a następnie wybierz właściwy i zaakceptuj warunki.

Po zainstalowaniu wyświetli się okno informujące o konieczności podania tokenu/adresu URL, na podstawie którego Twój sklep zostanie zidentyfikowany i zintegrowany. Po uzupełnieniu obu pól kliknij przycisk "Zapisz".

Ustawienia sklepu

4
Po nadaniu nazwy i uzupełnieniu tokenu trafisz na stronę z listą kont przypisanych do danego sklepu.

5
Kliknięcie w dane konto sprawi, że przejdziesz do jego ustawień sklepu. Możesz w nich powiązywać kategorie droplo z kategoriami w Twoim sklepie, a także dostosować ustawienia domyślne takie jak np. zaokrąglanie wartości groszowych czy aktualizacja cen.

Przeglądanie produktów

6
Masz już dodany sklep i jego konto, czas więc na gwóźdź programu. W menu po lewej stronie kliknij zakładkę "Produkty".

Panel administracyjny umożliwiaja przeglądanie wszystkich produktów dostępnych w droplo. W zależności od potrzeb możesz filtrować je według kategorii, ceny, ilości, dostawców czy innych parametrów. Możesz też zarządzać widokiem, w którym wyświetlają Ci się produkty oraz dodawać te najbardziej interesujące do listy ulubionych.

Kliknięcie w zdjęcie lub nazwę produktu spowoduje otwarcie okna z informacjami na jego temat. By wyeksportować produkt do swojego sklepu kliknij przycisk "Aktywuj dostawcę".

Aktywacja dostawcy

7
Aplikacja przekieruje Cię do strony dedykowanej danemu dostawcy. Znajdziesz na niej podstawowe informacje o hurtowni, opis jej działalności i podgląd oferowanego asortymentu.

By dodać produkty danego dostawcy do swojego sklepu musisz go najpierw aktywować. Kliknij przycisk "Aktywuj ofertę tego dostawcy" w prawym górnym rogu. Następnie wybierz jakie parametry produktów od tego dostawcy mają być automatycznie synchronizowane i kliknij przycisk "Dalej".

Narzuty i automatyczny eksport produktów

8
Na kolejnym etapie konfiguracji określ czy chcesz ustawić globalny narzut cen na wszystkie produkty dostawcy i jaka ma być jego wartość. To samo tyczy się stanów magazynowych. Następnie zdecyduj czy produkty mają być automatycznie eksportowane do Twojego sklepu. Jeśli tak, określ do których kanałów sprzedaży i i kont sklepowych mają trafić oraz zarządź czy eksportowane mają być tylko produkty ze zdjęciami lub powiązaną kategorią.

Podsumowanie

9
Na kolejnym etapie wyświetli Ci się podsumowanie podstawowej konfiguracji oraz wybranych przez Ciebie opcji integracji i automatyzacji. Kliknij "Aktywuj ofertę", wówczas pojawi się komunikat potwierdzający pomyślną integrację z dostawcą. Kliknij "Przejdź do listy produktów". Trafisz do zakładki "Produkty" z włączonym filtrem tylko dla aktywowanego dostawcy.

10
Mamy już za sobą wszelkie technikalia. Nadszedł czas, by przebierać wśród tysięcy produktów i dodawać je do oferty swojego sklepu. Wszystko, co musisz zrobić to kliknąć "Wybieram produkt", następnie zostanie on wyeksportowany do Twojego sklepu.

Słownik pojęć

Automatyczne eksportowanie produktów - Opcja dostępna przy dodawaniu dostawcy lub w ustawieniach sklepu - skorzystaj z niej, jeśli chcesz, by wszystkie produkty dostawcy w droplo lub wszystkie produkty stworzonych przez Ciebie grup warunków, automatycznie trafiały do Twojego kanału sprzedaży.

Kod GTIN/EAN - Unikalny dla każdego produktu kod rozpoznawalny na całym świecie. GTIN (Global Trade Item Number) wyrażany jest w zapisie w formie cyfr, z kolei EAN (European Article Number) to odpowiadający mu kod kreskowy.

Globalny narzut - Narzut, który jest zastosowany do wszystkich produktów ogółem lub od danego dostawcy, z wyłączeniem grup warunków narzutów.

Kanał sprzedaży - Oprogramowanie, o które oparty jest Twój sklep, np. RedCart, PrestaShop, WooCommerce, Shoper itp.

Narzut cen - Stosunek zysku ze sprzedaży do ceny hurtowej produktu.

Narzut stanów magazynowych - Ustalona przez Ciebie modyfikacja stanów magazynowych produktów. Możesz ustawić ją jako wartość ujemną (np. - 100, kiedy chcesz zawsze zachować taką ilość produktów w magazynie) lub dodatnią (np. + 100, kiedy wiesz, że w razie potrzeby Twój dostawca bez problemu zapewni Ci większą ilość towaru).

Token/Adres URL - Kod identyfikacyjny każdego sklepu na każdej platformie sprzedaży, często nazywany też kluczem API lub WEB API. Więcej o tym, gdzie znaleźć go na Twojej platformie, możesz dowiedzieć się tutaj.