Pomoc

E-Commerce i dropshipping

Droplo ma za zadanie przede wszystkim wspierać rozwój dropshippingu, jako najbardziej opłacalnej metody współpracy pomiędzy dostawcami a sprzedawcami w handlu internetowym. W naszej aplikacji znajdziesz jednak również dostawców działających w tradycyjnym modelu logistycznym.

Możliwości droplo

W droplo wybierasz interesujący Cię towar i za pomocą kilku kliknięć importujesz go do swojego sklepu wraz ze zdjęciami, opisem, ceną, dostępną ilością i innymi parametrami. Po drodze ustawiasz narzuty cen i stanów magazynowych dla wszystkich produktów lub poszczególnych ich grup według wskazanych przez Ciebie warunków. Wybierasz spośród wielu dostawców i produktów.

Po zintegrowaniu swojego kanału sprzedaży i ustaleniu warunków współpracy z hurtownią, w prosty sposób, w ciągu kilku minut możesz zaimportować do swojego sklepu setki produktów. Możesz też zarządzać zamówieniami ze wszystkich sklepów, eksportując i przesyłając je swoim partnerom w wygodnym dla siebie i dla nich formacie. Jednym słowem - automatyzujesz.

Przyspieszasz niemal wszystkie procesy, z którymi jako sprzedawca musisz sobie radzić. Zyskujesz dużą oszczędność czasu w natłoku codziennych obowiązków, dzięki czemu możesz skupić się na rozwoju pozostałych gałęzi Twojego biznesu.

Oferta aktualizowana jest według wskazanej przez Ciebie częstotliwości, nawet co godzinę lub o określonych porach dnia. Pozwala to uniknąć niepotrzebnych błędów jak np. posiadanie nieaktualnych stanów magazynowych, cen czy parametrów produktu.

W dokonaniu skutecznej rynkowej ekspansji i rozwoju Twojego biznesu pomogą Ci dostępne na naszym blogu i w Akademii E-Commerce materiały edukacyjne i szkoleniowe, podnoszące Twoją wiedzę i kwalifikacje.

Wypróbuj bezpłatnie przez 30 dni

Jeżeli nie prowadzisz sklepu internetowego, ale jesteś dostawcą, producentem lub właścicielem hurtowni - po prostu dołącz do droplo, a jedynym kosztem, jaki poniesiesz będzie czas potrzebny na stworzenie swojej oferty w pliku XML i ustalenie szczegółów współpracy z poszczególnymi sprzedawcami. Zyskujesz w ten sposób gotową bazę klientów i kolejny, ogromny rynek zbytu dla Twojego asortymentu.

Słownik pojęć

Dropshipping - to model biznesowo-logistyczny, w którym sprzedawca nie nabywa fizycznie towaru. Sprzedaje go przez internet, ale wysyłką i obsługą zamówienia zajmuje się dostawca (hurtownia).

FeedManager - unikalna funkcjonalność aplikacji droplo, która daje możliwość dodania i zintegrowania dowolnego dostawcy z zewnątrz, jeśli tylko udostępni on na tę potrzebę swoją ofertę w pliku XML.

Kanał sprzedaży - oprogramowanie, o które oparty jest Twój sklep, np. RedCart, PrestaShop, WooCommerce, Shoper itp.

Narzut cen - stosunek zysku ze sprzedaży do ceny hurtowej produktu.

Narzut stanów magazynowych - ustalona przez Ciebie modyfikacja stanów magazynowych produktów. Możesz ustawić ją jako wartość ujemną (np. - 100, kiedy chcesz zawsze zachować taką ilość produktów w magazynie) lub dodatnią (np. + 100, kiedy wiesz, że w razie potrzeby Twój dostawca bez problemu zapewni Ci większą ilość towaru).

Plik XML - plik, który tworzy i udostępnia każda hurtownia dająca możliwość integracji swojej oferty ze sklepem. Zawiera on zapisane dane nt. całego asortymentu i poszczególnych parametrów produktów.