Zarabiaj na dropshippingu

Sprawdź najczęściej zadawanie pytania i odpowiedzi dotyczące współpracy z Droplo.

Dropshipping FAQ - zasady współpracy z droplo

Poznaj Droplo

Droplo to nowoczesna, globalna platforma e-commerce, która powstała po to, aby pomóc firmom takim jak Twoja w budowaniu sieci sprzedażowej w Internecie i promocji Twoich produktów. Dzięki kojarzeniu Dostawców produktów dropshippingowych ze Sprzedawcami z całej EU powstał ekosystem korzyści (win-win), pozwalający na łatwe i szybkie skalowanie biznesu internetowego na rynkach europejskich.

Dzięki temu, że masz dostęp do tysięcy Sprzedawców platformy Droplo, którzy mogą importować Twoje produkty, a następnie oferować je w swoim sklepie internetowym, w marketplaceach czy w social media, możesz sprzedawać w Internecie na bardzo dużą skalę i dotrzeć do kanałów sprzedażowych, w których Twoje produkty nie są jeszcze dostępne. Rozproszona sieć Sprzedawców w Polsce oraz w innych krajach będzie promować Twoje produkty i pozyskiwać dla Ciebie nowe zamówienia.
Platforma Droplo to miejsce kojarzenia Sprzedawców i Dostawców działających w modelu dropshippingowym. Ty jako Dostawca produktów udostępniasz w ramach platformy Droplo swój asortyment. Następnie Sprzedawcy z Polski oraz innych krajów (pod warunkiem, że wysyłasz paczki za granicę) mają możliwość sprzedawania Twoich produktów bezpośrednio do klientów końcowych. Do Ciebie jako Dostawcy produktów trafiają gotowe zamówienia z informacją, jaki produkt został sprzedany oraz na jaki adres należy go wysłać.
Dla Ciebie jako Dostawcy dołączenie do sieci Droplo oznacza szereg korzyści. Przede wszystkim, dzięki temu, że Twoje produkty mogą być oferowane w tysiącach sklepów w całej UE, masz niepowtarzalną możliwość zbudowania ogromnej sieci sprzedażowej w Internecie.

Jak zostać Dostawcą?

Ideą Droplo jest dążenie do zbudowania najlepszej platformy dropshippingowej w Europie. W związku z tym jest kilka ważnych warunków, o których należy pamiętać, aby dodać ofertę i dołączyć do ekskluzywnego grona Dostawców platformy Droplo. Wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny po kliknięciu w przycisk DOŁĄCZ TERAZ otrzymasz odpowiedź na pytanie czy będziemy mogli podłączyć Twoją ofertę do Droplo. Zanim to zrobisz zapoznaj się z poniższymi informacjami.

1. Pamiętaj, że Twoja oferta udostępniona zostanie Sprzedawcom, którzy następnie oferować będą produkty klientom detalicznym. Aby sprzedaż Twoich produktów w oferowanych przez nich kanałach była skuteczna, Sprzedawcy oczekują rozsądnego zysku - im niższa cena Twoich produktów, tym większa szansa zbudowania globalnej sieci sprzedaży. Niższa cena zakupowa Twoich produktów będzie zachętą do dalszej odsprzedaży oferowanych przez Ciebie produktów.

2. Po zatwierdzeniu Twoich produktów i dodaniu ich do Droplo, konieczne będzie zdefiniowanie kosztów wysyłki, wg schematu (podstawowy koszt wysyłki, koszt wysyłki za dodatkowy produkt w paczce, maksymalna liczba produktów w paczce).

3. Do korzystania z Droplo wymagane jest posiadanie konta w PayU. System płatniczy PayU wykorzystywany jest do rozliczeń, takich jak przekazywanie środków za zamówienia. Jeśli masz już konto w PayU, w ustawieniach aplikacji Droplo zostaniesz poproszony o wprowadzeniem odpowiednich danych. W przypadku jeśli nie masz konta, zarejestruj się klikając w ten link
Jeśli chcesz dodać ofertę produktową do Droplo, kliknij w przycisk DOŁĄCZ TERAZ i wypełnij krótki formularz rejestracyjny. Przypominamy, że rejestracja konta jest bezpłatna.

W kolejnym kroku po zalogowaniu się do Panelu dostawcy Droplo uruchomi się kreator, który w prosty sposób przeprowadzi Cię przez etap dodawania oferty.

Po tym jak oferta produktowa zostanie poprawnie przesłana do Droplo, trafi ona do weryfikacji i zatwierdzenia przez pracowników Droplo. Proces weryfikacji oferty i pełnej aktywacji konta trwa najczęściej nie więcej niż 72h. W przypadku pomyślnego zakończeniu procesu weryfikacyjnego otrzymasz od nas wiadomość z potwierdzeniem, a Twoja oferta będzie odtąd widoczna i dostępna dla Sprzedawców Droplo.
Stale dążymy do tego, aby poszerzać ofertę produktową w Droplo, dlatego zapraszamy do współpracy wszystkich producentów, dystrybutorów lub pośredników wszystkich produktów. Jeśli posiadasz w swojej ofercie sprzedażowej produkty z takich branż jak kosmetyki naturalne, zabawki i akcesoria dla dzieci czy produkty handmade, skontaktuj się z nami niezwłocznie.
Proces weryfikacji oferty i pełnej aktywacji konta trwa najczęściej nie więcej niż 72h. W przypadku pomyślnego zakończeniu procesu weryfikacyjnego otrzymasz od nas wiadomość z potwierdzeniem, a Twoja oferta będzie odtąd widoczna i dostępna dla Sprzedawców Droplo.
W Droplo decydujesz, które produkty chcesz udostepnić do dalszej sprzedaży. Może to być cały Twój asortyment lub tylko wybrane grupy produktowe albo konkretne produkty.
Nowe zamówienia będą pojawiały się bezpośrednio w Twoim panelu administracyjnym platfory Droplo. Dodatkowo otrzymasz od nas powiadomienie e-mail o każdym nowym zamówieniu.
Tak. W Droplo masz możliwość zbiorczego eksportowania wszystkich Twoich zamówień do pliku w formacie .CSV. Następnie plik możesz wgrać do dowolnej platfomy sprzedażowej.
Twoim głównym zadaniem jako Dostawcy jest terminowa realizacja wszystkich zamówień, które pojawią się w Twoim Panelu Dostawcy. Powiadomienia o nowych zamówieniach otrzymasz również na podany podczas rejestracji konta adres e-mail.

Dodatkowo Twoim zadaniem będzie także dbanie o aktualność oferty produktowej udostępnionej do sprzedaży w Droplo oraz dbanie o odpowiedni stan magazynowy i dostępność produktów.

Warunki współpracy

Rejestracja w Droplo jest darmowa. Jedynym kosztem jest prowizja od sprzedaży wygenerowanej za pośrednictwem platformy Droplo. Wysokość prowizji ustalana jest indywidualnie na podstawie wprowadzonych przez Ciebie produktów. Specjalista Droplo skontaktuje się z Tobą w ciągu kilku dni od momentu wprowadzenia asortymentu i poinformuje o wysokości prowizji dla Twojej grupy produktowej. Prowizja od sprzedaży naliczana jest dopiero w momencie, gdy Twój produkt zostanie sprzedany.
Nie ma żadnych dodatkowych, ukrytych kosztów związanych ze sprzedażą produktów w Droplo. Warunki współpracy są bardzo przejrzyste. Jedyną opłatą jest prowizja, która naliczana jest dopiero w momencie, gdy sprzedany zostanie produkt z Twojej oferty.
Minimalny rabat przyznawany na cały asortyment powinien wynosić nie mniej niż 20%. Sprzedawcy poszukujący produktów do sprzedaży oczekują rozsądnego zysku. Oznacza to, że im niższą cenę zaoferujesz, tym większa jest szansa zbudowania globalnej sieci sprzedaży. Niższa cena zakupowa Twoich produktów będzie zachętą do dalszej odsprzedaży oferowanych przez Ciebie produktów.
W celu uproszczenia współpracy z Droplo, umowa zawierana jest w formie elektronicznej. Umowę stanowi regulamin akceptowany podczas rejestracji konta w Droplo. Akceptacja regulaminu jest jednoznaczna z podpisaniem umowy.
Umowa zawierana jest na czas nieokreślony. Nie ma żadnego zobowiązania terminowego, np. 24 miesiące.
Tak, możesz w dowolnym momencie zrezygnować ze współpracy. Nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów w związku z rozwiązaniem współpracy z Droplo.

Pozostałe informacje

Odpowiednie przygotowanie paczki do wysyłki to bardzo ważny element współpracy z Droplo. Opakowania powinny być uniwersalne i neutralne. Nie mogą one zawierać materiałów reklamujących Twoją firmę, ulotek oraz taśm z nazwą Twojej firmy. Pamiętaj, że Sprzedawcy nie chcą ujawniać źródła pochodzenia produktów, dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie produktów do wysyłki.
Obsługa zwrotów to sprawa indywidualna każdego Dostawcy. Nie masz obowiązku obsługiwania zwrotów, jednak decydując się na przyjmowanie zwrotów sprawiasz, że Twoja oferta jest jeszcze bardziej atrakcyjna dla Sprzedawców. W ustawieniach platformy Droplo masz do wyboru kilka wariantów obsługi zwrotów: 14-dniowa polityka zwrotów, 30-dniowa polityka zwrotów lub Twoja własna polityka zwrotów.

Informacje o tym, czy Dostawca przyjmuje zwroty towaru, wyświetlana jest również dla Sprzedawców w panelu aplikacji Droplo na liście produktów. To może być ważny czynnik decydujący o wyborze oferty do sprzedaży.
PayU ułatwia rozliczenia transakcyjne i jest wymagane do realizowania wypłaty środków zgromadzonych na Twoim koncie z tytułu wpłat od Sprzedawców.

Jeśli jesteś już Klientem PayU, w ustawieniach w panelu administracyjnym Droplo zostaniesz poproszony o wprowadzenie niezbędnych danych autoryzacyjnych.

W przeciwnym wypadku konieczna będzie rejestracja nowego konta w PayU. W tym celu możesz skorzystać z poniższego linka
https://registration.payu.com/boarding/#/form?lang=pl&origin=pl&partnerId=f3b0jse0
Nie. Oferowanie wysyłki międzynarodowej jest opcjonalne i nie musisz wprowadzać tego ustawienia. Dzięki temu, że będziesz oferować wysyłkę Twoich produktów do innych krajów niż Polska, Twoja oferta wyświetlana będzie także zagranicznym Sprzedawcom. W ten sposób możesz bardzo szybko zbudować sieć odbiorców Twoich produktów w różnych krajach.

Ustawienia dostępne w Droplo.com dają Ci możliwość precyzyjnego okrślenia kosztów wysyłki do każdego kraju z osobna lub do całego regionu (np. Europa). Koszty wysyłki możesz zdefiniować wg schematu - podstawowy koszt wysyłki, koszt wysyłki za dodatkowy produkt w paczce, maksymalna liczba produktów w paczce.