Pomoc

Słownik pojęć

Automatyczny eksport produktów - Opcja dostępna przy dodawaniu dostawcy lub w ustawieniach - skorzystaj z niej, jeśli chcesz, by wszystkie produkty dostawcy w droplo lub wszystkie produkty stworzonych przez Ciebie grup warunków, automatycznie trafiały do Twojego kanału sprzedaży.

Dropshipping - Model biznesowo-logistyczny, w którym sprzedawca nie nabywa fizycznie towaru. Sprzedaje go przez internet, ale wysyłką zamówienia zajmuje się dostawca (hurtownia).

FeedManager - Unikalna funkcjonalność aplikacji droplo, która daje możliwość dodania i zintegrowania dowolnego dostawcy z zewnątrz, jeśli tylko udostępni on na tę potrzebę swoją ofertę w pliku XML.

Globalny narzut - Narzut, który jest zastosowany do wszystkich produktów ogółem lub od danego dostawcy, z wyłączeniem grup warunków narzutów.

Grupy warunków narzutów - Grupy produktów wyłączone spod globalnego narzutu, dla których ustawiony jest osobny narzut. Tworzy się je według wybranych przez siebie warunków np. zakres cen, nazwa, kategoria itp.

Kanał sprzedaży - Oprogramowanie, o które oparty jest Twój sklep, np. RedCart, PrestaShop, WooCommerce, Shoper itp.

Kod GTIN/EAN - Unikalny dla każdego produktu kod rozpoznawalny na całym świecie. GTIN (Global Trade Item Number) wyrażany jest w zapisie w formie cyfr, z kolei EAN (European Article Number) to odpowiadający mu kod kreskowy.

Konto sklepowe - Konto w droplo przypisane do konkretnego sklepu na konkretnym kanale sprzedaży na podstawie tokenu identyfikacyjnego. Można nim zarządzać w zakładce "Twoje sklepy" -> "[Nazwa sklepu]" -> "Konta" -> "[Nazwa konta]".

Lista ulubionych - Lista produktów, które użytkownik dodał do ulubionych poprzez kliknięcie ikony serca przy produkcie. Pozwala ona w każdej chwili znaleźć wszystkie interesujące Cię produkty w jednym miejscu - kliknij ikonę serca w prawym górnym rogu w zakładce "Produkty", by otworzyć jej podgląd.

Narzut cen - Stosunek zysku ze sprzedaży do ceny hurtowej produktu.

Narzut stanów magazynowych - Ustalona przez Ciebie modyfikacja stanów magazynowych produktów. Możesz ustawić ją jako wartość ujemną (np. - 100, kiedy chcesz zawsze zachować taką ilość produktów w magazynie) lub dodatnią (np. + 100, kiedy wiesz, że w razie potrzeby Twój dostawca bez problemu zapewni Ci większą ilość towaru).

Magazyny - Miejsca, między które wirtualnie rozdzielone są Twoje stany magazynowe. Możesz zarządzać nimi w panelu obsługi Twojego sklepu. W Droplo możesz z kolei wybierać, do których z nich będą trafiały produkty - opcję tę znajdziesz w Ustawieniach sklepu.

Plik XML - Plik, który tworzy i udostępnia każda hurtownia dająca możliwość integracji swojej oferty ze sklepem. Zawiera on zapisane dane nt. całego asortymentu i poszczególnych parametrów produktów.

Powiązywanie kategorii - Proces, który pozwala wyeksportować produkty z Droplo do odpowiednich kategorii w Twoim sklepie. W przypadku dostawcy spoza Droplo polega on na przypisaniu kategorii jego asortymentu do kategorii produktów Droplo, a następnie na powiązaniu kategorii Droplo z kategoriami w Twoim sklepie. W przypadku już zintegrowanych dostawców, do wykonania jest tylko drugi wspomniany krok, który można znaleźć w Ustawieniach sklepu.

Tag parametru - Fragment tekstowy pliku XML, który pozwala zidentyfikować, a następnie odczytać dany parametr produktów.

Token/Adres URL - Kod identyfikacyjny każdego sklepu na każdej platformie sprzedaży, często nazywany też kluczem API lub WEB API. Więcej o tym, gdzie znaleźć go na Twojej platformie, możesz dowiedzieć się tutaj.